Realizm Snu, Powrót do Świata Misia Puchatka i Krajobrazy Fantastyczne - wystawa Kasi B. Turajczyk

Press Release 

Galeria Dzwonnica przy kościele pw. Św. Anny w Wilanowie, koło Parku Wilanowskiego
Kolegiacka 1, Wilanów, Warszawa
Od 1 do 31 Października 2013
Wtorek -sobota  15.00 do 19.00
Niedziela  9.00 do 20.00

Sobota, 12 październik 2013, godzina 16.00

Maluje i rysuje od wczesnego dzieciństwa. Pierwszą pracę malarską wykonała w wieku 4 lat. Pomalowała ścianę w pokoju gościnnym swoich rodziców, wykorzystując do tego ogromną ilość świeżych owoców, które akurat były w domu. Niestety ta nowatorska praca nie została doceniona, została skrytykowana boleśnie-cieleśnie. W wieku 8 lat zostałam nagrodzona za projekt plakatu wykonanego na konkurs „Las i pożary”, a pierwszy obraz sprzedała w wieku 15 lat.
Od 33 lat mieszka poza Polską, od paru lat mieszka, tworzy i pisze w hrabstwie Devon w Anglii.

Wypowiada się w różnych mediach: malarstwo, poezja, opowiadania, instalacje, ilustracje i wideo.  Miała wiele wystaw w wielu krajach w Europie i USA. Interesuje się zagadnieniem wyobraźni, od lat prowadzi popularny blog dotyczący sztuki surrealistycznej, fantastycznej i magicznej.
Jej obrazy są w posiadaniu ponad 150 prywatnych osób/kolekcjonerów sztuki, paru galerii i jednego Muzeum Sztuk Pięknych w USA w Las Vegas.

W obrazach zaprezentowanych na wystawie w Wilanowie artystka odwołuje się do świata zabaw, czerpie inspiracje z doświadczeń dzieciństwa, swojego i swoich dzieci. Przy tym nadając temu wszystkiemu zupełnie nowe znaczenia. We wszystkich jej pracach obok 'opowiadania' bardzo ważna jest kolorystyka. Ciepłe barwy,mocna tkanka pigmentu, silna plastyka - to wszystko wprowadza w klimat snu, chęć ucieczki w ten nostalgicznie pozytywny, fantastyczny świat. Nostalgiczny, gdyż wywołuje tęsknotę za ciepłem, konkretnością, czymś małym i zamkniętym. Pozytywnym, gdyż powracamy do czerwieni wnętrza bezpiecznego i bardzo radosnego. Fantastycznym - cóż to tylko sen. Czasami bywa bardzo mroczny i niepokojący w błękitach i niebieskościach swych marzeń.  


Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia literackiego „Akant” w Łodzi, BBK (stowarzyszenie artystów wizualnych w Holandii) i DAN w Anglii (stowarzyszenie artystów w hrabstwie Devon).


Komentarze

Popularne posty