Komitet Obrony Demokracji - Mateusz Kijowski

Szanowni Państwo!
16 grudnia 1922 roku na schodach Zachęty zginął Prezydent RP Gabriel Narutowicz. 16 grudnia 2015 roku dokonuje się zamach na Trybunał Konstytucyjny – nie tylko symbol, ale i najważniejsze zabezpieczenie demokratycznego państwa prawnego.
Nie możemy stać bezczynnie z boku. Musimy się sprzeciwić.
W najbliższą sobotę spotkamy się w południe (12-15) w Warszawie pod Sejmem i w miastach polskich w centralnych miejscach (struktury lokalne najlepiej wybiorą lokalizację) żeby wyrazić swój głęboki i jednoznaczny sprzeciw wobec Polski bezprawia, zamkniętej, zawłaszczanej przez jedną stronę i zamykającej się na dialog społeczny.
Zachęcam wszystkich – organizujcie się u siebie, lokalnie, regionalne. Pokażmy, że jesteśmy w całej Polsce i że nie odpuścimy, bo Polska jest dla nas ważna.
Zapraszamy do współpracy polityków wszystkich partii. Niech wspólnie z nami wyrażają swoją obywatelską troskę. Tylko pamiętajmy, że to obywatele, społeczeństwo jest suwerenem. Nie dajmy się podporządkować. I dbajmy o przestrzeganie prawa. Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji muszą się odbywać w poszanowaniu dla prawa. A także w atmosferze radości i życzliwości oraz współpracy.
Widzimy się 19 grudnia na ulicach polskich miast. Do zobaczenia!
Mateusz Kijowski

Komentarze

Popularne posty