Off with us heads

Na świecie - Trump, brexit, populizm, Putin, Recep Tayyip Erdoğan, miliony głodujących ludzi w Afryce, miliony uciekających przed wojna, przemocą, nędzą, biedą i głodem. Do tego wojujący agresywny, bojaźliwy idiotyzm dużej liczby mieszkańców Ziemi.

Jedni uciekają, a inni chcą budować wysokie mury, żeby zatrzymać tych uciekających i obserwować ich z wysoka, jak  cierpią i umierają. Podobno homo sapiens czerpie satysfakcję z faktu, ze inni maja gorzej od niego.

Miłość bliźniego najbardziej widoczna u bardzo religijnych ortodoksyjnych amerykanów z USA i polskich rydzykowych katolików.

W Polsce - PIS, Kaczyński, misiewicze, wściekle konserwatywny kościół, paranoiczny Macierewicz, wściekły, ludowy polski konopielkowy katolicyzm, ksenofobia i całkowity ciemnogród.

To aktualna rzeczywistość w roku 2017. Oczywiście dopiero zaczyna się drugi kwartał. Więc najgorsze może być jeszcze przed nami.

Może się okazać, ze jeden idiota naciśnie za szybko guzik, i drugi idiota, który przypadkiem jest prezydentem jednego z najważniejszych mocarstw na naszej planecie i - który zupełnie nie ma pojęcia o obronie, broni nuklearnej itp - również naciśnie guzik, w taki sam sposób jak produkuje kretyńskie tweety na swoim twitterowym koncie. Spontanicznie, z arogancja, nieoparte na żadnych faktach i prawdzie. Zresztą według Trump, prawda jest alternatywna.  Najgorsza i najbardziej przerażająca jest wizja życia w świecie po-wojnie-nuklearnej. Trzeba mieć tylko nadzieje, ze się zginie natychmiast.

Dziwny jest ten świat: społeczeństwa pełne nienawiści, strachu, wściekłości, mizoginii, ksenofobii, zamordyzmu, ucisku i niszczenia środowiska naturalnego. I to nie są wizje z science fiction książek czy filmów, to nasza rzeczywistość. 

Komentarze

Popularne posty