Beznadzieja niemożności działania i sztuki współczesnej

Czasami są takie godziny, dni, tygodnie, że nic się nie chce; i nawet świadomość straconych godzin i dni, nie pomaga w walce z niemocą niemożności działania. Własnie mam takie dni. Robie natomiast chutney, w rożnych zapachach, silach mocy i kombinacjach. W przerwach rozmyślam o sztuce współczesnej prezentowanej w rożnych centrach sztuki współczesnej i na wystawach czasowych. Większość rzeczy jest niestrawna, pusta i nic sobą nie reprezentująca, oprocz beznadziejnosci i impotencji. Dokumentacja tego typu wystaw stalą się ważniejszą forma sztuki od samej prezentowanej sztuki. Zresztą, może nie powinno się mówić już o sztuce. Chyba zmarła, odeszła wraz z Remedios Varo, a może wcześniej z ostatnim impresjonista. W dzisiejszych czasach wszystko stało się sztuka; czyli sztuka jest wszystko i nic. Kupa krowiego gówna usytuowana w Saatchi Gallery w Londynie może stać sensacja artystyczna i nawet znaleźć ważnego kolekcjonera, który to zakupi. Kupa gówna, a na samej gorze flaga brytyjska, czy też holenderska czy tez polska. Ja nawet nie jestem już cyniczna, po prostu smutna, ze tak jest. Chyba już bardziej znoszę takie klasyczne, ale profesjonalnie fachowo wykonane obrazy, niż to beznadziejne pustkowie intelektualne prezentowane na wystawach (szacuje,że 80% tego co się tam pokazuje, jest mniej wartościowe od gówna krowiego) .

Komentarze

 1. Otrzymalam email z Ukrainy. A o to cytat:
  "Witam!

  Bardzo mi cieszy, że są jeszcze ludzie, którzy rozumieją wiele o dobre muzyki. Zobaczyłem w twoim profilu "Garbarek, naprawde super. Nawiasem mówiąc, nie wiem, czy słyszałeś "Mile Davis". Mogę poradzić, musi ci się spodobać.

  Chcialbym tylko podziekowac ci za super blog themagicoffreedom.blogspot.com.

  Przeczytałem pierwszy post "Sztuka Życia - Kasia B. Turajczyk, Angel with a Magic Wand.", i spędziłem na twoim blogu jeszcze godzinę z przyjemnością :) Piszesz dobre, ciekawo i łatwo do czytania. Bardzo ładny jest post "Beznadzieja niemożności działania i sztuki współczesnej"( .................) Życzę miłego dnia i dobry nastrój! Jeszcze raz dziękuję za fajny blog. Pisz więcej.

  P.S. Mój znak Zodiaku jest również Gemini :)

  Dmytro......

  Bardzo jest to sympatyczne, kiedy dostaje sie takiego emaila. Jest tak ogromna masa blogow/bloggerow, ze to cud, ze ktos znalazl mojego bloga i czytal tak dlugo. Czyli jednak czytanie nie ginie wsrod homos.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty