Łódź 2014 - czy da się kochać?

Ulica Piotrkowska w lustrze
Łódź się zmienia, dramatycznie ale pozytywnie dramatycznie. Powstają nowe piękne budynki, hotele, biurowce, osiedla. Restauruje się stare kamienice. Zaczyna się dbać o parki. Przebudowane ulice, jezdnie i chodniki stają się przyjazne dla zmotoryzowanych i pieszych. Bardzo mnie to cieszy.

Co prawda Łodzianie narzekają okropnie na wszystko, ale widocznie to już ich taka uroda. Nie widzą, jak to miasto się zmienia, nie spostrzegają tej dynamiki. Wszyscy tylko powtarzają ochlapane, schorowane i spłowiałe od negatywizmu poglądy i zdania. narzekają na polityków i panią Prezydent. Nie wiem tylko dlaczego?  

Chyba pokocham Łódź. Odkrywam ją na nowo. Biała Fabryka - muzeum, świetnie zrealizowane. Skansen drewnianych budynków - ma wspaniałą kolekcję. Księży Młyn, pałacyk Scheiblera, Muzeum Kinematografii, Muzeum Farmacji, Muzeum Miasta Lodzi,  Muzeum Sztuki M², galerie sztuki. A ile jest przepięknych parków. A na dodatek jest Las Łagiewnicki.  


Muzeum FarmacjiTyle się dzieje w kulturze - codziennie jest coś do zobaczenia, wysłuchania, posłuchania, dyskutowania, obejrzenia. Raj dla emerytów. Tylko trzeba chcieć, ale widocznie łatwiej jest siedzie w domu i narzekać. Szkoda....

Komentarze

 1. W lipcu udało mi się odwiedzić Łódź. Niestety byłam tam tylko jeden dzień, to był mój punkt przesiadkowy, następnego dnia ruszałam dalej. Na szczęście miałam najlepszego pod słońcem przewodnika - moją dobrą koleżankę z liceum. I choć ona sama tak jak większość studentów tam mieszkających jest już Łodzią nieco zmęczona to na mnie miasto wywarło bardzo dobre wrażenie.
  Porównując z Białymstokiem, tam naprawdę dużo się dzieje. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy chcieć coś znaleźć. Do tego nagromadzenie klimatycznych miejsc. Świetna sprawa. Atmosferę lokalu można wybrać zależnie od lokalu.
  Chciałabym tam wrócić, bo ten jeden dzień to było stanowczo zbyt mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to milo uslyszec, ze ktos lubi Lodz i ze to miasto mu sie podoba.
   W tej chwili sa swietne warunki dla mlodych ludzi do zdobycia mieszkania i zalozenia swojej firmy.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty