Gruzja, prezydent Kaczynski, Polacy, odwaga, Holendrzy, pragmatyzm i wiele wiecej

Polska cecha – brak tchórzostwa i odwaga.

Polska cecha – brak rozsądku i mądrości do rządzenia własnym państwem, może też i brak przeszłości w życiu w demokracji?

Cokolwiekby się o nas nie powiedziało, nie brak nam odwagi. Na nasze nieszczęście jest to cecha charakteru, ktora jest absolutnie zbędna w świecie homo sapiensa. Przeszkadza w dymplomacji, przeszkadza w polityce, przeszkadza w pracy, nie pomaga w życiu.

Prawdopodobnie lepiej by było dla nas, gdybyśmy byli bardziej podobni do Holendrów, tchórzliwi, bojaźliwi, zakłamani, myślący tylko o sobie i nienarażający głowy dla nikogo i niczego. Myślący bardzo praktycznie i pragmatycznie, żadnych romantycznych czy idealistycznych cech charakteru. Zupełnie żadnej solidarności w pracy i narażania się na jakiekolwiek ryzyko....tacy są Holendrzy. Mam obywatelstwo holenderskie i nie jestem z tego dumna. Chyba się nawet tego wstydzę. Ale Holendrzy się tego nie wstydzą bo są dumni z siebie i szczęśłiwi. Jak to mówiła babcia Paulina

Cham chamem na wieki wieków, amen.
nieświadomy swego idiotyzmu idiota jest tylko szczęsliwym idiotą” – to moje wypociny.

To co się dzieje w Gruzji, w Polsce na świecie w tej chwili bardzo mnie denerwuje, a zwłaszcza tchórzostwo Europy i banie się Rosji. Im nie można uwać, jak my Polacy możemy im ufać. Rosyjska mentalność nie zna żadnego honoru ani prawdy. Nie mają szacunku dla jednostki, życie jednostki jest niczym dla Rosjan. Uważaj, że są stworzeni do wielkich czynów, naród wybrany, naród z misją. Z misją niszczenia, zabijania i okupowania. Nowy car Rosji, Putin „Łysy” jest zimny, przebiegły i bez skrupółów. Mój młody przyjaciel w Petersburugu, nazywa go złodziejem. Ja nazywam go tylko kryminalistą wielkiego kalibru. Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB) jest bardziej wyrafinowana i lepiej zorganizowana niż stare KGB.

Biedna Polska, może powinniśmy się przestać kłócić tylko zacząć żyć i cieszyć się z wolności tak długo jak to jest możliwe. Z Rosją nie wiadomo, Zachód jest tchórzliwy i „sra w gacie ze strachu”. Została nam tylko Ameryka. Jedyny sojusznik USA. Miejmy nadzieję, że nas nie zawiedzie.

Nie lubie Kaczyńskiego ani nie jestem jego zwoleniczką, jest denerwujący i prymitywny w swych wypowiedziach ten nasz prezydent (chociaż nie tak głupi jak Wałęsa, pocieszające) ale zaimponował mi we wtorek, kiedy zjawił się w Tibilisi. Zachodnie media milczały jak zaklęte na ten temat:

Jesteśmy tutaj - przywódcy pięciu państw: Polski, Ukrainy, Litwy , Łotwy i Estonii. Jesteśmy po to, żeby podjąć walkę
- powiedział na wiecu w Tibilisi prezydent Lech Kaczyński. Podkreślił, że przywódcy regionu są dziś w Tibilisi, by powiedzieć "nie"

Prezydent w emocjonalnym przemówieniu w stolicy Gruzji mówił, że "p

o raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi pokazali twarz, która znamy od setek lat". - Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy "nie
" - powiedział. Przypomniał, że ten kraj to Rosja.

Zdaniem Kaczyńskiego "

ten kraj uważa, że dawne czasy upadłego imperium wracają, że znów dominacja będzie cechą tego regionu" .- Nie będzie. Te czasy się skończyły raz na zawsze
- mówił Kaczyński do rozemocjonowanego tłumu. Przypomniał, że wszystkie narody Europy Wschodniej w tym samym czasie poznały tę dominację. Stwierdził, że to nieszczęście dla części Europy.

Działania Rosji określił jako łamanie ludzkich charakterów, narzucanie obcego ustroju, narzucanie języka. -
Dziś jesteśmy tu razem. Dziś świat musiał zareagować, nawet jeśli był tej reakcji niechętny. Jesteśmy tutaj, żeby świat reagował jeszcze mocniej, szczególnie Unia Europejska i NATO
- powiedział polski prezydent.

Moze to glupie, ale jestem z niego dumna, ze sie nie bal.....czyzby ta idiotyczna polska cecha, odwaga idioty!!!!!!!!!!!!!!

Komentarze

Popularne posty