Szczęście - czarodziejski moment!

Co to jest szczęście? Pojecie abstrakcyjne? Co prawda Holendrzy potrafią mierzyć szczęście, i poniewaz sa tak genialni, ze potrafia cos takiego osiagnac, to sa najszczęśliwszym narodem na świecie. Ale to zagadnienie na inny post.

Szczęście? Czy to nie jest po prostu moment? Chwila przejściowa? Uczucie? A reszta to jest po prostu zadowolenie albo nie. Brak poczucia stabilności, brak pieniędzy, ciągle narzekanie, uwagi innych, porady innych, porównywanie siebie i swojego szycia z życiem innych itd powodują często i gęsto uczucie nieszczęścia, niezadowolenia z siebie i niespełnienia.
Myślę, ze tak długo jak sie ma marzenia, nadzieje, i tak długo jak się nie rezygnuje ze swoich marzeń , aspiracji, ambicji, tak długo można 'bywać' szczęśliwym. Ze szczęściem jest jak z poeta, bywa się czasami.
Jak myślę o swoich dzieciach to mam zawsze ogromnie cieple uczucie, uczucie miłości. Moze to, ze człowiek jest zdolny kochać to jest szczęście? A może to jest nieszczęście.

Czysto abstrakcyjnie ale również zaistniałe, to chyba tylko raz miałam takie niesamowite, całkowicie irracjonalne, transcendentne, czyste uczucie szczęścia. To bylo gdzieś na drodze miedzy Innverness a bardzo mała osada w północno - zachodniej Szkocji. Tam gdzie mieszkają Bogowie. Pustka, nikogo, tylko rzeka przepływająca, niesamowite światło, gra cieni i kolorów, a pomiędzy niebem a ziemia, w murze miedzy promieniami słońca i kroplami deszczu. To byl czarodziejski moment, czyste szczęście, szczęście ciszy i spełnienia.
To byla tylko chwila ale tej chwili, nikt i nigdy mi nie odbierze. Miałam szczęście dotknięcia prawdziwego momentu szczescia!

Komentarze

  1. Mysle ze szczescie to chwila co wynika z wlasciowosci adaptacyjnych czlowieka. Jest to bardzo korzystny mechanizm jezeli musimy sobie poradzic z trudna sytuacja, kryzysem ale niestety dziala rowniez wtedy gdy chodzi o szczescie. Mozna ogolnie czuc sie szczesliwym, spelnionym ale takie ogromne szczescie jestesmy w stanie odczuwac tylko przez chwile, to sa momenty, krotsze badz dluzsze. Cudowny okres zakochania tez sie kiedys konczy bo dla organizmu jest to na dluzsza mete wyniszczajace. Ludzie ktorzy wygrali milion na loterii czuja sie wielce szczesliwi jednynie przez pewnien okres, po uplywie jakiegos czasie poczucie ich zadowolenia wraca do stanu sprzed wygranej. Emocje opadaja. Miec szczesliwe zycie to trudna sztuka i nie ma na to latwego przepisu. Poczucie bezgranicznego szczescia zdarza sie tylko na chwile ale warto dbac by tych momentow w naszym zyciu bylo jak najwiecej. I warto tez pamietac ze przeciez fakt iz prawdziwe szczescie czujemy tylko na chwile nie znaczy ze nie mozemy byc ogolnie zadowoleni z naszego zycia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty